Židle do jídelny – vyplatí se?

Vyplatí se investovat do kvalitních jídelních žídlí, které budou řádně pohodlné a udělají radost snad každému, kdo si na nich sedne? Rovnou vám řekneme, že ano, protože pohodlí našich ctěných „zadků“ je důležitá.

postrlovana-retro-zidleNejspíše vás napadne, že takové židle máte a v tom případě vám dnešní článek z blogu serveru „Kuchyne pro nás“ moc nepomůže. Ale pokud se doma trápíte u delších večeří a chtěli byste naopak si každé jídlo u rodinného stolu si užívat a to klidně i několik hodin se svými přáteli, či nejbližší rodinou, tak zbystřete. Právě pro vás máme dnešní rady, jak vybrat ty správné stoličky, na kterých bude radost posedět.

Pohodlnost je naší spásou…

V základu – musí být pohodlné – jak jinak. S tím vám pomůže čalouněná záda i samotný sedák. Polstrování nenní nikdy dost, takže pěkně ať je na opěrce zad i sedací části. Ta by samozřejmě měla být dostatečně široká, abychom se mohli pohodlně uvelebit a nemuseli nic řešit.

Velkým kladem u jídelních židlí (tak se označují sedátka vyloženě do kuchyní a jídelen) jsou područky – nechají odpočinout lokte a tím přeneseně i celé ruce. Jistě jsou z celodenního pracování unavené a chtěly by si oddáchnout. Tak je pěkně nechme.

Designovky se jen tak neokokají?

masiv-zidleDalším důležitým parametrem je styl židle – máme moderní, rustikální, retro, minimalistické – zde vám pomoci nemůžeme. Vybírat musíte vždy dle stylu interiéru, kde budou židlátka použity. Máte chladnou kuchyň plnou oceli a skla?

Tak jisto-jistě nevolte jako jídelní set (židle + stůl) ten, který je vyrobený z namořeného masivního dřeva. A to platí naopak – do ryze modernisticky střiženého pokoje nedávejte netradičně vypadající starosvětský (dokonce retro strarožitný) stůl s polstrovanými židlemi.

Barvy sem, barvy tam?

U barevnosti se také chvíli zastavíme. V základu je vhodné vybírat jen tlumené odstíny těch barev, které máte v kuchyni/jídelně. Takže u modré kuchyně bychom volili světle/tmavě modré odstíny, případně bílou či černou barvu. Ty jsou univerzálně kombinovatelné a hodí se ke všem. Takže žádné skopičiny a divočiny, ale decentní kombinace, které neurazí, ale jen potěší…