Nábytek do jídelny – kvalita a spolehlivost

2583Kdo by se nechtěl spolehnout na svůj domov, že ho jen tak nezklame a můžete se na něj kdykoliv spolehnout? Možná vám to nezní nijak závažně, když v běžném domácím „žití“ se něco rozbije, ale když se vám to stane při nějaké slavnostní akci, či dokonce pracovní, tak to rozhodně nic příjemného není.

Když na vás spoléhá řekněme 10 lidí a vy je zklamete. Takže jak si vybrat spolehlivý nábytek do jídelny či kuchyně, který vám bude sloužit mnoho let a bude držet a držet, až se budete bát, že se ho nikdy nezbavíte. A také jak vybrat moderní kousky, které morálně „nezastarávají“ a budou nadčasově krásné? To se dnes všechno zodpovíme. Ale už dost povídání, jdeme přímo na věc.

Jídelní nábytek – pořádný oříšek

Možná vám to nepřijde, ale nábytku do kuchyní je poměrně dost – můžeme začít jídelními sety, které se skládají z židlí a stolu (například v kombinaci 4+1, 8+1 až 12+1 – první číslo označuje počet židliček, to druhé si jistě umíte domyslet, jaký má význam).

Dřevo, laminát, ocel, chrom? Co?

V základu je důležité vybírat kousky z kvalitních materiálů – my osobně máme nejraději masivní dřevo. Je pořádně odolné, masivní a pěkně robustní, takže vypadá i luxusně. A jeho přirozený vzhled (například jen s jemným mořením a bezbarvým lakem či politurou).

kuchyne-nabytek-do-jidelnyDalším důležitým kouskem do kuchyně jsou samostatné židličky, křesla, lavice či taburety. Prostě to, na čem budete sedět. TO určuje, jak si daný večer užijete společné jídlo se svými přáteli, či rodinou. Pohodlí nadevše se říká. A u dlouhého sezení to platí dvojnásob.

Pohodlí je klíčové

Takže základem je vybírat polstrované varianty s měkkým sedákem a nejlípe čalouněnou i přední deskou opěrátka. Největší pohodlí si užijete u nábytku, které má područky – nechají vaše lokty odpočinout a vy se můžete plnohodnotně věnovat ochutnávání skvostného jídla a zábavě svých spolusedících.

Zajímavým kouskem, který v českých kuchyních moc nevidíte, je kuchyňský taburet. Pohodlný jako běžné modely z obývacích pokojů, ale s odolným a omyvatelným potahem na povrchu. Je ideální i v případě, že máte doma malé děti, které rádi „špiní“ jídlem a pitím vše, co máte kolem sebe….

Design jednoduchý a nadčasový

Jako designové kousky volte jednoduché a čisté, zbytečně bez dekorů a ozdob. Minimalismus a čistota se nikdy neokouká. Snad jsme vám dnešním článkem pomohli ve výběru nových kousků do vaší domácnosti…