Krásné barové židle do kuchyní – tipy a rady

26360Jak najít ty nejkrásnější stoličky a židle k vašemu barovému stolu? Jaké musí mít parametry? A kde je vlastně koupit? Dnes vám poradíme a odpovíme vám z praxe přímo na tyto otázky. Přesně stejný problém jsme řešili minulý týden.

Jak do kuchyně či spíše větší jídelny se středovým barovým stolem koupit pěkné židle na vyšší noze? Jaké se k nám budou hodit? Povíme vám celý postup výběru z našeho pohledu.

Základem je vybrat vhodný počet. K našemu stolku jich potřebujeme cca 6-8 – je opravdu velký, takže se vejde poměrně dost lidí kolem dokola. Rozhodně jsme na tom nechtěli šetřit, takže jsme vzali 8 kousků (sudý počet je vždy lepší než lichý).

Styl a design se také počítá

A teď jak jsme vybrali styl? Kuchyně je v poměrně střízlivém moderním stylu, který v sobě kombinuje sklo, beton (právě barový stolek) a přírodní dřevo. Taková kombinace je poměrně neotřelá, takže výběr jsme měli poměrně náročný.

Vybrat moderní židle z oceli, chromovaných trubek, nebo čistého dřeva? A jaké barvy? Nakonec jsme zvolili ostrý kontrast proti strohému betonové desce – a to čisté dřevo. Pěkně přiznané jen pod průhledným lakem.

Opěra zad, nebo ne?

6802K tomu ještě pohodlné sedátko – polstrované nebo ne? My jsme vsadili na pohodlí. Kožený nebo textilní potah/čalounění jsme neřešili. Chtěli jsme maximální pohodlí, takže zvítězila ekokůže v tmavém odstínu (má blízko granitu a noční černi).

Pro delší sezení je vhodné mít i model s vyšším opěrátkem – většina barových židli vlastně žádné nemá. To nám výrazně zmenšilo možnosti výběru, ale přesto jsme vhodný model našli.

CO jsme nakonec vybrali?

Čisté dřevo, vyšší posez díky dlouhým nožkám se silnými příčníky (zajišťují maximální pevnost a odolnost při pádu), kožený dekora/potah a k tomu podporu beder díky menšímu, ale přesto citlenému opěrátku na záda…

Ideální kousek, který jsme sice vybírali 3 hodiny v našem vlastním internetovém katalogu nábytku do kuchyně, ale perfektně sedí k nám do jídelny. A maximální sladění doplňků s interiérem je pro nás důležité.