Jídelní stoly z masivu – jak vybrat ty správné?

Doba, kdy se celá rodina sešla u jednoho stolu, u jídla dávno pominula, dnes se mnohé rodiny u jídla nepotkávají, a když už, jedí jej u televize, s mobilem v ruce, s notebookem na klíně a při jídle vyřizují tisíc dalších věcí.

Nejste-li jedna z takovýchto rodin a stále dodržujete, alespoň o víkendu tradici společného jídla u jídelního stolu, pak děláte jen dobře. Rodinné jídlo by mělo být základem a jako takové se neobejde bez několika věcí. Bez jídla, rodiny, židlí a hlavně jídelního stolu.

Místo pro setkávání s rodinou

Jídelní stůl tak povýšil, není to jen místo, u kterého se lidé mohou najíst, odložit nějaké věci či u něj třeba pracovat, ale jde o místo, kde se u jídla setkává rodina a přátelé a takové místo je vždy k nezaplacení. I proto je výběr jídelního stolu velmi důležitý a není dobré jej brát na lehkou váhu. Jídelní stoly z masivu jsou skvělými pomocníky, jsou pevné, odolné, vydrží dlouho a vy se tak můžete plně soustředit na sebe a svou rodinu.

Nejčastější materiály

Masiv učaroval mnoha lidem a popravdě se není čemu divit. Je pevný, odolný, má dlouhou životnost, robustní a vyveden v přírodním vzhledu, který se hodí do každé kuchyně, jídelny či jídelního koutu. Nejčastějšími materiály pro výrobu jídelních stolů jsou borovice, dub, buk, smrk. Objevit se také může masiv břízy. Masiv je možno do několika odstínů namořit, takže si můžete vybrat odstín moření takový, který se vám bude hodit do interiéru.

Oválný, hranatý či kulatý?

Tvar stolu hraje také důležitou roli. Pokud to parametry ve vaší kuchyni či jídelně dovolují, sáhněte po takovém stole, který si přejete. Mnozí jsou však omezeni prostorem. Jídelní stoly se vyrábějí v mnoha různých velikostních provedeních, můžete si vybrat stoly ovální, elipsovité, hranaté, kulaté. Existují také rozkládací jídelní stoly z masivu, které podle počtu strávníků jednoduše rozložíte a poté zase složíte.